Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Obóz jeździecki jako okazja do dobrej rozrywki i doskonałych wspomnień z wyjazdu

Artykuły

Organizatorzy prześcigają się w sugestiach umożliwiając dzieciom przeróżne obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd musi jednak łączyć się z zamiłowaniami, a przede wszystkim stanowić szansę do dobrej zabawy i wSPAniałych wspomnień z wyjazdu.


Niewiele jest dyscyplin pozwalających równocześnie czerpać frajdę z kultywowania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną przyrodą.
Jazda konna ma wiele atutów, a główną z nich jest sposobność obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzętami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem. Obozy jeździeckie mają tę wyższość, że dziecko przebywa w towarzystwie osób, które posiadają wspólne zamiłowania. Na takim obozie większą część czasu najmłodsi spędzają przy rumakach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, oraz słuchają wykładów o konstrukcji i ruchu konia, żywieniu, chorobach, dyscyplinach jeździeckich, bądź sprzęcie. Trenerzy pierwszego dnia rozróżniają zdolności swoich podopiecznych, po czym dopasowują dobranego konika. Dzieci nawiązują znajomości, przyjaźnie, które okazują się częstokroć być bardzo trwałymi. Ważną atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren. Głównym zamierzeniem tego obozu jest nie tylko przygoda, lecz prawdziwe ćwiczenia w celu wzrostu umiejętności jeździeckich.


masa
Author: Ola PowerSport.pl


obozy jeździeckie
Source: http://pixabay.com


Jazda na koniu (zobaczysz tu) ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jazda konna to coś więcej aniżeli normalny sport.
Wpływa ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, lecz także na ducha. Powinno się też nadmienić o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na uznanie tej dyscypliny.