Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Kiedy należy wypakować specjalne elektrody defibrylacyjne?

Artykuły

W naszym kraju coraz chętniej mówimy o potrzebie zwiększenia ogólnodostępnego defibrylatora AED. Naturalnie nie jest tak bez powodów.


Zestawienia mówią wyraźnie o tym, jak ważną rolę posiada automatyczny defibrylator w procesie reanimacji osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.
Jak najszybsze włączenie AED dla akcji reanimacyjnej to czynnik wielokrotnie powiększający szanse na przeżycie chorego. Skoro więc każda sekunda jest bezcenna, takie defibrylatory AED muszą być przecież powszechnie dostępne oraz rozmieszczone w większych skupiskach ludzi. Najkorzystniej co paręset metrów. Jest wiadome jednak, że w rzeczywistości praktyka jest trochę odmienna oraz daleko nam jeszcze do tego pod tym kątem do naszych zachodnich sąsiadów. Do pozytywnych faktów trzeba jednak zaliczyć to, że z każdym rokiem w naszym kraju przybywa defibrylatorów AED i to, że zaciekawienie nimi jest coraz bardziej widoczne.


kobiety na koniu
Source: flickr.com


To z kolei rodzi jednak dużo pytań wśród tych osób, które chcą tego typu urządzenie nabyć. Co to właściwie jest oraz jaką markę wybrać. I co trzeba z nim zrobić, kiedy już go w końcu kupimy. Jak rozpocząć i czy potrzebne jest jakieś przeszkolenie? Zatem dostarczony przez doręczyciela defibrylator należy wypakować i nade wszystko zapoznać się z instrukcją obsługi. W większej części wypadków defibrylator jest przywożony w postaci gotowej już do użytku. Dobrze jest sprawdzić, czy elektrody szkoleniowe są podłączone i czy kontrolka poziomu AED pali się sygnalizując gotowość defibrylatora do działania. Jeśli tak jest, to trzeba go umieścić w miejscu do takiego celu przeznaczonym. Można także w każdym przypadku bezpiecznie włączyć defibryLator. Wykona w takiej sytuacji tzw.
autotest i rozpocznie emitować wskazówki głosowe.

Czy opracowane na danej witrynie (https://btune.pl/) posty przypadły Ci do gustu? Czujesz chęć na kolejne? Zatem chcemy Ci przekazać, że już czekają na Ciebie nowe wpisy.

Nie ma obawy, że urządzenie samoistnie wykona defibrylację. Nigdy nie trzeba rozpakowywać elektrod szkoleniowych, które są dostarczone w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym elektrody przed wysychaniem żelu i uszkodzeniem.