Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Gra w tenisa - dla początkujących. Jak dobrze wystartować by się nie wycofać?

Artykuły

Rozpoczął się sezon szkolny. Po ustabilizowaniu się planu w szkole, wielu rodziców szuka ciekawych zajęć dodatkowych dla swoich dzieci. Zwykle wybierają spośród zajęć z języków obcych, sztuk walki, zajęć muzycznych i zajęć sportowych. Spośród wszystkich sportów dość często wybierane są: piłka nożna, jazda konna, tenis. Gdy decydujemy się zapisać na lekcje gry w tenisa dla dzieci i młodzieży, istotne jest, by instruktor dostosowywał swoje lekcje do poziomu zawodników oraz aby od samego początku pracować na wysokiej jakości sprzęcie i w dobrym obuwiu. Jak je wybrać?

Korty tenisowe
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej na pierwszy plan wysuwają się dwie kwestie, jakimi są rakieta i naciągi tenisowe. Rakieta to sprawa bardzo indywidualna, więc kiedy jest to rakieta dla małego dziecka lub nastolatka, należy pomóc przy testowaniu każdego egzemplarza i ewentualnie podpowiedzieć coś, kiedy wybór się zawęża. Oczywiście poszukiwanie dobrej rakiety w sieci i czytanie internetowych forów nie jest właściwym ruchem, bo każdą rakietę trzeba przymierzyć, pooglądać, przytrzymać w ręce, wykonać nią ruchy na próbę, zestawić z inną - naciągi do tenisa.Model powszechnie polecany w sieci naszemu dziecku może zupełnie się nie sprawdzić, więc pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po zapisaniu malucha na lekcje gry w tenisa powinno być wyprawa do sklepu sportowego z obszernym wyborem rakietek. Warto podpytać instruktora o jakieś dobre rady albo sprawdzone praktyki. Nie kupujmy rakietek z kompozytu węglowo-aluminiowego – nie sprawdzą się. Prawdą jest, iż są dużo tańsze, lecz niestety, niska cena jest ich jedyna zaletą.
Tenis
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Waga rakietki także jest nie bez znaczenia, przecież maluch nie tylko musi potrafić ją stabilnie utrzymać, lecz także celnie trafiać w piłkę. Natomiast dobranie zbyt lekkiej rakiety będzie skutkowało niezbyt celnymi trafieniami. Głowa rakietki nie może być za wielka, chociaż pozornie duża może kojarzyć się z łatwiejszym wycelowanie w piłkę.

Balans rakietki musi być taki, aby dawał osobie grającej kontrolę nad poszczególnymi uderzeniami. Naciągi tenisowe to też ważny element – za twarde struny będą stanowiły przeszkodę do wyważonych uderzeń, za miękkie struny z kolei będą sprawiały wrażenie znoszenia piłki.

Jeśli omawiany tu wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do artykułu, gdzie jest dużo postów.

Oczywiście łapanie okazji zwykle gwarantuje poczucie dobrze zrobionego interesu, lecz rakieta kosztująca mniej niż 200 złotych nie jest rakietą, która posłuży wiele lat Sprawdź również obuwie do tenisa