Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować się do sezonu na rower? Co dobrze jest wiedzieć?

Artykuły

Uprawianie jakiejś aktywności fizycznej jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala nam utrzymać dobrą kondycję oraz zatroszczyć się o całościowy rozwój naszej muskulatury. Do szczególnie chętnie wybieranej form aktywności sportowej kwalifikuje się bez wątpienia kolarstwo. Jazda rowerem jest naprawdę komfortowa, pozwala cieszyć się bliskością natury i można ją uprawiać w towarzystwie znajomych.

Bezsprzecznie są
kaski rowerowe
Author: Martin Abegglen
Source: http://www.flickr.com
to podstawowe elementy, które stanowią o niemałej popularności jazdy na rowerze. Jak zadbać o przygotowanie do sezonu na rower? Niewątpliwie należy dokonać przeglądu naszego sprzętu w celu wyeliminowania wszelkich awarii bądź zagrożeń. Ważne jest przede wszystkim zweryfikowanie powietrza w kołach, działania hamulców oraz kondycji ogumienia. Bez względu na to, czy posiadamy rower (samoobsługowe stacje naprawy rowerów) miejski bądź górski, musowo pomyślmy o tego rodzaju przeglądzie albo w razie potrzeby skorzystajmy ze wsparcia profesjonalistów. Dobre źródło: rower miejski. Koszt takiego rodzaju usługi nie powinien być znaczący, a my zyskamy pewność, iż nasz rower jest sprawny i przygotowany do jazdy. Pamiętać należy również o odpowiednim przygotowaniu fizycznym. Jeśli przez długi czas nie uprawialiśmy jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nie wybierajmy się na początku zbyt daleko, gdyż może się to dla nas niezwykle boleśnie skończyć. Długość trasy jak i jej poziom zaawansowania warto zwiększać stopniowo. Oszczędzimy sobie w taki sposób zakwasów jak i licznych kontuzji.
przejażdżka rowerowa
Author: y m yang
Source: http://www.flickr.comWłaściwie będzie też pomyśleć o odpowiedniej garderobie na rower. Naturalnie nie jest to wymagane, lecz specjalistyczny, sportowy strój jest o wiele bardziej właściwym wyborem aniżeli ubrania, które ubieramy na co dzień. Winniśmy zatem kupić komplet rowerowy, który znacząco podniesie komfort podczas jazdy. Zainwestować winniśmy dodatkowo w sportowe okulary jak i kask, jaki podniesie poziom bezpieczeństwa. Zobacz koniecznie: . Podczas jazdy na rowerze pomocne będą również akcesoria. Warto przed wycieczką pobrać na telefon aplikację, która przeliczy pokonany dystans, obliczy spalone kalorie oraz średnią prędkość przejazdu.