Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

W co musimy się obowiązkowo zaopatrzyć jadąc na biwak "pod chmurką"?

Artykuły

Wycieczki wakacyjne są obfite w różne rozrywki. Są to sporty wodne, rozgrywki zespołowe, obozy i spanie pod namiotem. Nie w każdym przypadku posiadamy dostęp do źródła prądu i w takim przypadku potrzebujemy pompki, która funkcjonuje nie tylko na prąd, lecz działa zawsze.
wyprawy
Author: Sport-shop.pl


Pompka Traper jest to nieduże narzędzie, które możemy wziąć w każde miejsce. Posiada jednak także wadę, gdyż wtłacza ona relatywnie mało powietrza oraz napompowanie materaca, opony samochodowej lub pontonu, może potrwać dużo czasu. Z pompką dwutłokową wszystko napompujemy szybciej, lecz będzie się to odbywało kosztem zajętego w większej części bagażnika. Gdy kupujemy pompkę Traper, w takiej sytuacji musimy zwracać bardziej znaczącą uwagę na surowiec, z jakiego została ona skonstruowana. Im więcej metalu tym naturalnie korzystniej. Jakiekolwiek części z tworzyw sztucznych przy takiej pompce są niepotrzebne. Na wakacyjne wyjazdy niezbędny nam porządny sprzęt, który kiedy wypadnie z kufra na asfalt, dalej będzie działać. Elementy plastikowe szybko się łamią oraz mogą kaleczyć palce. Jedyne nie metalowe części, to powinny być gumowe podkładki pod nóżki takiej pompki i nakładka pod stopę osoby, która sprzętu używa.


pompka traper
Author: Stan Dalone
Source: http://www.flickr.com


Duża część różnorodnych pompek, które dostępne są na rynku, są produktami bez danej firmy, co może utrudniać wybranie urządzenia wysokiej trwałości i o dobrych właściwościach. Możemy jednak spotkać paru producentów, którzy podpisują swe wyroby. Są one bardziej kosztowne, ale jest to kwestia, która nie powinna nikogo dziwić. Różnica w cenach pompek jest bardzo znaczna. Pompki niemarkowe mogą być warte nawet 10 zł.
Za pompki renomowanych spółek musimy zapłacić relatywnie więcej. Kupując taką pompkę należy zwrócić uwagę na to, czy w komplecie są różne końcówki, które dają możliwość napompowania opony samochodowej, lecz także piłki czy karimaty.