Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Rower bądź bieganie – jaką dyscyplinę wybrać?

Artykuły

O tym, iż uprawianie aktywności sportowej jest konieczne, nie należy tłumaczyć prawdopodobnie nikomu. Mało aktywny styl życia jak i mało ruchu ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego warto możliwie najprędzej skończyć z niewłaściwymi nawykami i wybrać dla siebie aktywność, jaka będzie nam sprawiała możliwie najwięcej satysfakcji.

Do szczególnie popularnych dyscyplin kwalifikuje się bez wątpienia jogging oraz jazdę na rowerze. Które rozwiązanie okaże się dla nas atrakcyjniejsze?
siodełko rowerowe
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Na to zapytanie każdy winien sobie udzielić odpowiedzi sam. Powinniśmy znaleźć taką dyscyplinę, która będzie gwarantowała nam większą przyjemność. W ten sposób dłużej wytrwamy w postanowieniu i nie zaniechamy aktywności fizycznej po paru tygodniach bądź miesiącach. Bez uwagi jednakże na to, którą aktywność będziemy uprawiali, powinniśmy się właściwie do niej przygotować. Istotne jest głównie to, ażeby zorientować się, jak zacząć biegać, aby uzyskiwać najlepsze wyniki i nie narazić się na niepotrzebne kontuzje. Zobacz: tutaj przykład. Analogicznie jest z jazdą na rowerze – jeżeli przesadnie ambitnie zabierzemy się za jazdę, możemy być pewni, iż nabawimy się zakwasów bądź urazów, jakie będą nam uprzykrzać życie przez dłuższy czas. Winniśmy w związku z tym przed rozpoczęciem dowolnych działań pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu i przestudiowaniu kilku poradników dla niedoświadczonych. Działanie takie jest rzeczywiście potrzebne, jednak bardzo często o tym zapominamy. Bazując na wiedzy i doświadczeniu osób, które wiedzą wszystko o danej aktywności, pozwoli nam zaplanować trening trening w ciąży w taki sposób, by jego efekty okazały się możliwie najbardziej satysfakcjonujące.
bieganie
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.comBędziemy ponadto doskonale wiedzieli, jakie akcesoria zakupić, aby nasze wysiłki nie poszły na marne, a trening był o wiele bardziej przyjemny jak i efektywny. Istotne jest jednak to, żeby sugerować się wyłącznie radami doświadczonych profesjonalistów.
Poza zebraniem wiedzy teoretycznej, winniśmy pomyśleć o nabyciu odpowiedniego stroju i dodatków, dzięki jakim uprawianie sportu będzie nam sprawiało jeszcze większą frajdę. W kontekście jazdy rowerem, winniśmy zadbać zwłaszcza o swe bezpieczeństwo – pomoże w tym głównie dobrej jakości kask rowerowy. Warto sprawdzić: jakie są najlepsze kaski rowerowe. Rozsądnym działaniem będzie też pobranie na swój smartfon aplikacji dedykowanej dla rowerzystów czy osób biegających. Dzięki nim momentalnie się dowiemy, jaki pokonaliśmy dystans, jak dużo potrzebowaliśmy czasu, jaką uzyskaliśmy średnią prędkość oraz jak dużo kalorii zdołaliśmy spalić.