Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Na jakie aspekty należy zwacać uwagę w czasie kupowania nart?

Artykuły

Istnieje dużo form na dynamiczny odpoczynek w okresie zimowym. Jednym z tego typu sposobów może być jazda na nartach. Jednak kiedy je kupujemy, musimy wiedzieć, że nie jest to sprzęt, jaki kupuje się każdego roku.


Ponadto dużo ludzi nie wie, na co powinno się zwracać w takiej sytuacji uwagę.


Dobrze jest zatem posiadać jakiegokolwiek pomocnika. A rzecz jest relatywnie łatwa, ponieważ powinniśmy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego rodzaju konkretnie są nasze umiejętności. Poza tym bardzo istotna jest także nasza waga oraz nasz wzrost. Na rynku najczęściej można by napotkać narty taliowane, czyli inaczej ujmując carvingove. Są to takie narty, jakie są węższe pośrodku, co niezwykle ułatwia skręcanie. istnieją jednak różne stopnie taliowania, a od tego jest zależny promień skrętu.


odbicie - sklepy
Author: InterAkcja Robert Turski
Source: http://www.flickr.com


Są więc takie rodzaje jak Easy Carver, czyli idealne rozwiązanie dla początkujących. Istnieje także typ o nazwie all-round, który jest najczęściej kupowanym typem nart. Są to niezwykle zwrotne narty, które przeznaczone są dla bardziej doświadczonych użytkowników.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie, która dotyczy pokrewnej kwestii.

All Mountain to z kolei narty o średniej szerokości, czyli powyżej 75 mm, które stosunkowo dobrze radzą sobie tak na przygotowanym już stoku, jak i na głębszym śniegu. Jest ponadto typ Race, który, jak sama nazwa wskazuje, służy do ścigania oraz szybszej jazdy. Jest również wiele warunków, które musimy brać pod uwagę w czasie kupowania nart. Chodzi o ich szerokość, taliowanie, długość, budowę, twardość, czy sztywność nart.
Kobiety z pewnością będzie interesowała również kwestia designu "desek". Trzeba również wiedzieć, że im narta będzie dłuższa, tym stabilniejsza, jednak w mniejszym stopniu wygodna przy zakrętach.