Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Jak ułatwić sobie pobyt w kuchni. Są różnorodne sposoby, a poszczególne przybory rzeczywiście zaskakują swoją praktycznością

Artykuły

Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz mamy szansę sobie wszystkie te kuchenne zadania ułatwić stosując funkcjonalne narzędzia. Z pewnością można podać tu wiele możliwości, lecz na uwagę zasługuje zwłaszcza konkretna. Jest tak ważna, bo jest niezbędna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. Co to takiego?
silikonowe foremki do pieczenia
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Stolnica silikonowa, nazywana też matą silikonową, to zupełnie nowa rzecz w kuchni. Z pewnością będzie podobał się osobom, które z reguły do tego rodzaju pracy używały kuchenny blat lub zwykłą, drewnianą stolnicę. Tego typu mata ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim nie ześlizguje się i nie zwija. wspaniale zaprojektowany gładki spód bardzo dobrze przylega do blatu (więcej opcji).

Co więcej, całość jest tak skonstruowana, że ciasto do niej nie przywiera. Znaczy to, iż nie musimy co kilka minut pomagać sobie mąką. Równocześnie bardzo łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj inne tego typu materiały - one też są wartościowe.

Należy wykorzystać do tego wilgotnej ściereczki i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Jeżeli potrzebujemy możemy ją myć również w zmywarce.

Na każdym z boków zobaczymy praktyczne miarki. Są niezwykle funkcjonalne, gdyż pomagają w wycinaniu kawałków ciasta, które muszę mieć wyznaczone rozmiary. No i co ważna, stolnica silikonowa nie zajmie dużo miejsca, więc po skończonej pracy mamy okazję ja zwyczajnie zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je dać. Co ciekawe, maty wykonanej z silikonu możemy używać też w piekarniku. Maksymalna temperatura, którą jest w stanie zaakceptować, to 230 stopni Celsjusza. Jest to bez wątpienia ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta wykorzystywania stolnicy wykonanej z silikonu.
Czas wypieków z Empikiem
Author: Empik
Source: Empik
Naturalnie, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), jednak jeżeli istnieje inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to przyrząd bardzo pomocny w kuchennych pracach (sprawdź również - produkty podobne). Sprawdza się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje niewiele miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo prosto ją trzymać.