Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Artykuły

Główne założenie latania jest takie, żeby dać ludziom szansę wzniesienia się nad powierzchnię ziemi. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem zgodnie potwierdzają, że jest to niepowtarzalny sposób na uczucie lekkości i wolności.
fitness - obrazeczek
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com
samochód
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com
dieta
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Ludzka chęć szybowania w przestworzach jest doskonale znana już od czasów starożytnych. Mówi się, iż pierwotne paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób planowali ułatwić sobie drogę powrotną ze szczytu. W czasach swoich początków paralotnia przypominała jeszcze spadochron. Z tego też powodu jej pierwotne zdolności do lotu były mocno ograniczone. Co więcej, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były również bardzo ryzykowne. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla każdego, kto zamierza spróbować swoich sił w lataniu, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wysokość i popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja nie jest zbytnio skomplikowana i nie wymaga tak naprawdę żadnej specjalistycznej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym partnerem tandemowym lub instruktorem. Wszystko jest dość proste, a krótkie wskazówki udzielone przed wystartowaniem z pewnością wystarczą. Towarzyszący nam profesjonalista zadba o wszystko, a nowicjusz będzie mógł zrelaksować się i jedynie napawać się jedynymi w swoim rodzaju widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz samodzielnie wznieść się do nieba istnieją liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które umożliwiają zdobycie różnorodnych umiejętności, pełnoprawnej licencji i oczywiście doświadczenia niezbędnego w przypadku planowania samodzielnych lotów. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga właściwie żadnych restrykcyjnych predyspozycji fizycznych. Organizując swoją pierwszą podniebną przygodę warto jednak być w jak najlepszej kondycji zdrowotnej, zostawić za sobą stresy i problemy, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem.

Czujesz, że niezbędny będzie Ci kompleksowy raport na ów ciężki temat? Nadchodzimy ze wsparciem - rzetelne informacje znajdziesz na naszej następnej stronie.

Tutaj cała oferta: lot paralotnią.


Jak wszystko w życiu, także paralotniarstwo może być niebezpieczne. Jeśli jednak podejdziemy do niego z rozwagą, odbędziemy odpowiedni kurs przygotowawczy i bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport ten będzie dla nas bezpieczny oraz zapewni niezwykłe odprężenie i radość. Dla zainteresowanych: paralotniowa.