Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Łucznictwo może stać się doskonałym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego przygotować?

Artykuły

Łucznictwo to nie tylko zachwycający sport, ale także zajęcie, które w aktualnych czasach można dobrze uprawiać, po pracy na swoim podwórku czy w wyznaczonym miejscu. Warto zatem dobrze przygotować się do tego zajęcia, ponieważ nabycie łuku i strzał to dopiero początek.


łucznictwo
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Musimy nie zapominać, że strzały się zużywają i bardzo często lotki na ich końcu mogą ulec degradacji. Warto zatem zainwestować w akcesoria do łuku - zestaw lotek do strzał, dzięki którym wspaniale mamy okazję we własnym zakresie naprawić zepsute lotki (znacznie więcej znajdziesz na www). Jednakże nie trzeba do tego celu stosować zwykłego kleju do kupienia w wybranym sklepie. Dobrze zainwestować w odpowiedni klej do lotek. Jest on doskonale skuteczny do każdego rodzaju strzał, zrobionych zarówno z aluminium, drewna czy też włókna szklanego. Klej jest dość mocny a jego wyschniecie to zaledwie 5 minut. Jednak jeżeli pragniemy, aby klej wysechł dokładnie, warto zostawić sklejone lotki do strzały na 48 godzin. Decydując się na tę aktywność trzeba pamiętać również o bezpieczeństwie pozostałych. (akcesoria do łuku) Nie trzeba strzelać w jakimkolwiek miejscu i do byle czego. Najlepiej zainwestować w specjalne maty wykonane ze słomy, które są tworzone ze słomy żytniej, dość ciasno plecionej. Matę można powiesić – lub również co jest bardziej zalecane ustawić na specjalnie do tego celu przeznaczonym stojaku. Na macie słomianej, która doskonale zatrzyma wystrzeloną strzałę, warto ustawić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność w czasie strzelania do celu.


Czym byłoby strzelanie z łuku bez kołczanu na strzały i sam łuk. Dzięki nim bezproblemowo i bez zagrożenia mamy szansę nie tylko przechowywać nasz sprzęt, jak również przewozić go autem.

Niezbędny będzie Ci link do witryny (https://www.mykuba.pl/kiedy-jechac-na-kube/)? Nie obawiaj się. W naszym kolejnym artykule odnajdziesz to, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Poleca się także zaopatrzenie łuku w lekką i solidną podstawkę pod strzałę. Dzięki niej łatwiejsze będzie oddanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalnej konstrukcji lotki nie stykają się z podstawą łuku. Dla zawodowców poleca się również sprzęt, jakim jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest wymierzenie prędkości wystrzału w przedziale od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co interesujące, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać bardzo precyzyjny pomiar wystrzału.